verkhovyna.info / ТІЦ «Верховина» / Верховина / Предостережения горных спасателей:

Предостережения горных спасателей

На летний период

Кажется какая может быть опасность среди лета да еще и в покрытых лесами и шелковистыми травами склонах? Наибольшую опасность представляет собой высокогорье. Здесь есть опасность попасть в грозу, под ураганный ветер скоростью до 40-45 м / сек. нередко со снежной крупой или мокрым снегом среди лета ...

На зимний период

Зима не только лучшее время для отдыха, но это и период повышенного риска и травматизма. Снег, лед, ветры и морозы делают любой отдых опасным для здоровья и жизни. Особенно это касается тех, кто будет путешествовать с рюкзаками на лыжах через заснеженные горные склоны, подниматься на высокие карпатские вершины ...

Правила поведения на горнолыжных трассах

В местах массового отдыха и на горнолыжных трассах лыжники должны обеспечивать взаимную безопасность. Для этого нужно строго придерживаться следующих правил поведения на трассах ...

Памятка тем, кто собирается на Говерлу

Уважаемые друзья! Мы приветствуем Ваше желание осуществить восхождение на самую высокую вершину Украинских Карпат и всей Украины - гору Говерлу, высота которой составляет 2061 м. над уровнем моря. Одновременно хотим заметить, что Говерла хотя и не является технически сложной вершиной, но ее покорение под силу далеко не каждому ....

Контакты спасательных служб

Вам предлагаются адреса и телефоны карпатских спасателей, которые как и вы за развитие самодеятельного спортивного туризма в горах. Эти горы кстати является их домом. Служба не является прототипом КРУ, налоговой инспекции или милиции и среди ее работников вы найдете единомышленников, друзей и помощников. Будем благодарны, если вы перед выходом в горы сообщите нам о своем маршруте и сроках путешествия и еще больше рады будем, если вы обратитесь к нам за консультационной помощью .....Чрезвычайные ситуации в горах

Біла смерть на Красній стіні.
26 березня по полудні в селищі Воловець що на Закарпатті родина, сусіди, друзі та колеги провели в останню путь гірського рятувальника Василя Івановича Вербищука.
Василь Іванович загинув в лавині на хребті полонина Боржава при рятуванні туристів.....

Говерла зухвальства не любить.
Декілька днів назад гірські рятувальники знайшли тіло туриста з міста Кіровограда, який 11 листопада минулого року в одиночку вирушив до вершини Говерли і не повернувся.

Стихія в Карпатах.
Стихія, що пронеслася над Карпатами протягом минулого тижня крім того, що принесла Верховинщині колосальні збитки дорожній інфраструктурі( дороги та мости) та людям (зсуви грунту, затоплення та руйнування) забрала два юних життя - вісімнадцятирічної Олі та десятирічного Михайлика Максимюків.

Весняна епопея на Чорній горі
Минулого тижня ЗМІ передали повідомлення про НС, в яку потрапила група туристів з Чехії. Що ж сталося насправді? Деталі описує безпосередній учасник подій, керівник пошуково-рятувальних робіт, командир Верховинського гірського пошуково-рятувального взводу Василь Кобилюк.

Біла смерть під Брецкулом
Цей випадок майже повторює всі попередні, що трагічно закінчились в зимовій Чорногорі. Виняток полягає тільки в тому, що цього разу загинув не просто турист, а молодий хлопець, який свій досвід оцінив так високо, що взявся супроводжувати в горах іноземних туристів....

Йордан в снігах вище коліна
Напередодні 18 січня молодий Білоруський спортсмен, боксер, майстер спорту, член Національної збірної Білорусі і що цікаво з таким же ім’ям – Кирил Маркевич пропав в горах відлучившись пофотографувати пейзажі зі спортбази „Заросляк”, де його команда проходила учбово-тренувальний збір.

Опинились в сніговому полоні
Цього разу 4 березня о 14 год. 33 хвилини черговий рятувальник Верховинського пошуково-рятувального пункту одержав на свій мобільник повідомлення наступного змісту: „Ми спускаємось з Кукула одним з потоків, що веде до КПП (Заросляка), сніг по груди...

Боятися в горах потрібно не тільки вовків та медведів
Раптово позаду, почувши несподіваний крик Григорія, рвучко повернувся і побачив як той завмер на місці. За долю секунди той підняв ногу і з під осіннього листя біля ступні товариша клацнув страшний капкан поставлений на хижого звіра.

Тривожна ніч в Чорногорі
Наталія Гаук додзвонившись до командира Верховинського рятувального підрозділу благала, просила врятувати її чоловіка. Група молодих киян попала в екстремальні погодні умови на найвищому щиті України – в Чорногорі.

Гірська ріка як і гори жартів з собою не дозволяє
Компанія молодих хлопців з гірського села Красник вирішили в неділю ввечері 17 квітня з’їдити до сусіднього села. Там посиділи в барі і о другій ночі сіли в автомобіль щоб повернутися додому. Маленька „Волинянка” вмістила сімох.

Двобій з зимовою Чорногорою закінчився трагічно
Знову смерть в Чорногорі. На цей раз в Верховинському районі. Жителі причорногірських сіл ще не забули трагедію зі студентом з Луцька Віталієм Киричуком, який загинув три роки назад на другій по висоті вершині Карпат – Бребенескулі (2036м.), як легендарна Чорногора забрала нове життя, таке ж юне, сповнене мрій, сил і енергії.

Суворі примхи Чорногори
Не дивлячись на прогнози старожилів про теплу зиму вона виявилась досить суворою та сніжною по зрівнянню з попередніми роками. Напрочуд холодним видався і лютий місяць. 19 числа ртутний стовпчик термометра високо в горах опускався до відмітки – 27 градусів за Цельсієм.

Хто зупинить пластунів
Група молодиків вирішила „прогулятися” на Петрос (2020м) –четверту по висоті гору Карпат і один з найскладніших карпатських двотисячників. Не маючи відповідної підготовки, досвіду зимових сходжень, зимового спорядження група проігнорувавши заборону чергового Говерлянського аварійно-рятувального пункту вирушила з Лазіщини до вершини гори Петрос в кількості 14 чол. І не дивною для рятувальників була звістка, що двоє молодих хлопців пропали на схилах гори.

Страшна смерть в Чорногорі
Не думав мабуть Віталій Киричук – студент V-го курсу Волинського держуніверситету, - що день 8-го листопада 2000 року, що зранку видався ясним і сонячним, буде останнім в його житті.
Молодий (21 рік), енергійний турист з Луцька саме в цей день вирішив помірятися своїми силами з славнозвісною, овіяною легендами і страшними переказами Чорногорою, де здавна витав дух наших далеких предків. За день до цього йому вдалося вийшовши з дизель-потяга в закарпатському селі Лазещина підійти до підніжжя Говерли, відвідати Прутські водоспади і через гору Брецкул перевалити на полонину Пожижевська, де на метеорологічній станції влаштуватися на нічліг.
Наступного дня о дев’ятій годині пять хвилин він вирушив по середній стежці до Несамовитого озера. Що було далі – точно знає тільки Бог.

Піп Іван ледь не поховав польського астронома-мандрівника
„Низькорослі” порівняно з гірськими системами-грандами світу Карпати у декого з туристів викликають поблажливо-гоноровий настрій. Однак незапаморочливі висоти, доступність і простота Українських Карпат оманливі, як міраж оази в полуденній пустелі. Ще свіжі в памяті трагічні загибелі київських школярів на горі Хом’як, коломийських – на Говерлі, поляка – на Пожижевській. Десятки інших – самовпевнених або не обережних – до життя повернули місцеві рятувальники. Про надзвичайний випадок, що стався недавно з польським астрономом Янушем Зуковським, кореспонденту „України молодої” розповів виконуючий обовязки начальника Верховинського контрольно-рятувального загону, кандидат у майстри спорту Василь Кобилюк.